Zakup kociaka

Przeczytaj, zanim kupisz!

Nasze tajskie kocięta od urodzenia przebywają z nami, otoczone są troskliwą opieką nie tylko kociej mamy. Staramy się zapewnić im stały kontakt z ludźmi i dużo zabawy, aby były jak najlepiej przygotowane do życia w nowej rodzinie. Opuszczają hodowlę w wieku 14-15 tygodni, po dwukrotnym szczepieniu i kastracji. Wszystkie kociaki mają mikrochip identyfikacyjny i są zarejestrowane w międzynarodowej bazie danych Safe Animal. Do nowego domu zabierają rodowód wystawiony przez Polski Związek Felinologiczny, książeczkę zdrowia oraz wyprawkę z karmą, którą dotąd jadły, żwirkiem jakiego używamy, zabawkami i kocykiem pachnącym mamą i rodzeństwem, dla łatwiejszej aklimatyzacji w nowym domu.
 
Od przyszłych opiekunów wymagamy podjęcia decyzji o zakupie kota w sposób przemyślany i odpowiedzialny ze świadomością, że jest to decyzja na całe kocie życie. Ważne jest zapewnienie kotu bezpiecznych warunków do życia (zabezpieczenie okien i balkonów w domu), zapewnienie odpowiedniego żywienia, opieki weterynaryjnej, codziennej zabawy, a przede wszystkim dużo miłości. Pozostajemy w kontakcie ze wszystkimi nabywcami naszych kotów. Doradzamy, pomagamy rozwiązywać pojawiające się problemy. Bardzo cieszą nas wszelkie informacje o naszych pupilach w nowych domach.
 
Z nowymi opiekunami podpisujemy umowę sprzedaży w momencie odbioru kociaka. Przy rezerwacji kociaka pobieramy zaliczkę i przesyłamy nabywcy potwierdzenie rezerwacji konkretnego kociaka, w którym zawarte są wszystkie istotne informacje na temat kociaka i warunków umowy. Kocięta odbierane są w hodowli. Prosimy zawsze opiekunów o zarezerwowanie czasu na rozmowę i zapoznanie się z kociakiem przed wyjazdem do nowego domu. Zdarzało się też, że to my przywoziliśmy kociaka do domu opiekuna.